Albisoft 2000 - 2005

Albisoft byl tým, který mezi lety 2000 – 2005 vyvíjel freewarové hry a aplikace. Zde je najdete všechny ke stažení. Pozor, jsou to vzácné staré raritky, jejich funkcionalitu však negarantujeme! Nejstarší z nich jsou ještě určené pro systém MS DOS a pro jejich spuštění na aktuálních Windows budete zcela jistě potřebovat speciální výbavu.

Řež (2004)

Řež je adrenalinová 3D střílečka, kde logika, strategické uvažování ani příběh nemají právo na existenci. Prostřílejte se až do posledního levelu v rytmu punkových vypalovaček, nakupujte nový arzenál od pistole přes brokovnici a plamenomet až po rakety a na závěr rozstřílejte bosse, který je 5x větší než vy!

Erix (2001)

Návyková arkáda, ve které obsazujete obrazovku a snažíte se ji zbarvit do své barvy, zatímco smrtící příšery vám jdou nekompromisně po krku. Tuto tvrdou práci vám zpříjemňuje nevtíravá hudba. Grafika je skinovatelná, můžete si vybrat ze dvou předdefinovaných skinů, nadšenci mohou i vytvářet nové. Jde o remake prastaré hry, kterou kdysi oživily mobilní telefony Ericsson.

Nukleární Karel (2001)

Za dávných časů temného středověku stál v hlubokých lesích starý, napůl prohnilý hrad. V tomto hradě žila trochu tajemná sekta rytířů. Klasická adventura ze středověku se vším, co k němu patří: rytíři, hradem, němým Elvisem, rock’n’rollovým mnichem, šíleným vědcem i atomovou pumou. Projděte se s Karlem více než 20 lokacemi a 8 akčními mezihrami, vyhrajte velký závěrečný soubor v Křížkování a vyřešte věčné středověké dilema: modrý nebo červený drát?

Albisoft Pong 2000

Dvě pálky a jeden míček – remake jedné z nejstarších a nejslavnějších her světa toho nenabízí o mnoho více než originál. Zahrát si můžete proti počítači nebo ve dvou proti sobě. Hra má příjemnou grafiku a skvělou (nepůvodní) hudbu, to celé v necelých dvou megabajtech.

South Park: Kick the Baby (2000)

Jednoduchá bezduchá střílečka inspirovaná hrou Moorhuhn, ovšem v kulisách seriálu South Park.

7th Heaven (2000)

7th Heaven je plošinovka z fantaskního prostředí inspirovaná sérií Super Mario. Obsahuje 11 rozsáhlých úrovní, všechny s odlišnou grafikou. Tak jako v každé pořádné plošinovce sbíráte prsteny, zadupáváte příšery a získáváte bonusy. V 7th Heaven se podíváte i pod vodu, využijete teleporty a v jedné úrovni budete i létat.

South Park: The Real Armageddon (2000)

Jednoduchá bezduchá střílečka inspirovaná hrou Moorhuhn, ovšem v kulisách seriálu South Park.

Buřtík (2000)

Epická plošinovka o jednom tlusťochovi, který utekl z vězení a nějakou zvláštní shodou okolností mu nezbylo než na své cestě odpálit Gabčíkovo, zabít Saddáma Husajna v tanku, rozdat si to na férovku s tibetskými mnichy, zastřelit Dalajlámu a odcestovat na jinou planetu s Gagarinem a Lajkou.

Alien Invasion (1999)

Už je to tu – na naši planetu zaútočily zelené zrůdy z vesmíru a nám nezbývá než vzít partu chlapů se železnýma tyčema a všechny je pomlátit. První hra Albisoftu je tahová strategie inspirovaná bojovým módem hry Fallout. Obsahuje možnost nakupování výbavy a osm misí, po jejichž splnění bude invazi připomínat jen spousta zelené krve.