Tisková zpráva

5. května 2021, Praha

Duolingo pro děti?
Nová česká aplikace naučí děti anglicky hrou

Udělejte si z angličtiny hru! To je motto nové mobilní aplikace Lišák Fox od vývojářského studia Albisoft. Aplikace má za cíl zábavným způsobem naučit úplné začátečníky mezi 7 až 12 lety základům angličtiny. V celkem 280 levelech se dítě potká s 500 anglickými větami a frázemi, 350 slovíčky a základní gramatikou. Atraktivní provedení spojuje zábavu s motivačními prvky a zapojuje všechny způsoby vnímání jazyka – text, poslech, obrázek, hovor i prožitek.

Autoři nezapírají inspiraci v aplikacích Duolingo, Babbel a podobných celosvětově dostupných platformách pro výuku jazyků, avšak narozdíl od nich cílí na cílovou skupinu dětí od 7 do 12 let, kde aktuálně na trhu nic podobného neexistuje. Lišák Fox přebírá osvědčené motivační metody z těchto “dospěláckých” aplikací – koncept denní řady, žebříčků, XP bodů, virtuálních peněz a nákupů, ale zároveň celý formát zjednodušuje, zpomaluje tempo učení a přidává více zábavy, jako například tři minihry a další herní prvky, a jednoduchý příběhový rámec, kdy hráč pomáhá lišáku Foxovi naučit se anglicky, aby mohl podniknout cestu kolem světa.

Lišák Fox obsahuje okolo 350 základních a nejdůležitějších slovíček, vybraných s ohledem na cílovou skupinu, z toho většina (přes 250) obrázkových. Algoritmus pro generování levelů garantuje, že každé slovo je v průběhu hry minimálně 10x zopakováno v různých druzích cvičení. Při každém cvičení je také slovo vysloveno nahlas.

Biflování slovíček však není hlavním cílem projektu. Cílem je skutečně naučit děti základům jazyka po všech stránkách. Aplikace obsahuje gramatická cvičení, v rámci nichž se děti setkají mj. s členy, jednotným a množným číslem, časováním sloves, přítomným průběhovým časem, budoucím časem atd. Velký důraz je také kladen na skládání slov do vět – aplikace obsahuje 500 vět a frází, díky nimž se děti naučí samy tvořit anglické věty.

Kromě 10 různých typů cvičení aplikace obsahuje 3 typy miniher – střílečku, křížovku a pexeso, samozřejmě v desítkách variant s různými kombinacemi slov.

Aplikace je dostupná na platformě Google Play pro mobily a tablety s operačním systémem Android a prvních 30 levelů je k dispozici zdarma. Plnou verzi je možné zakoupit za 390 Kč. Aplikace je plně funkční i v offline módu a neobsahuje žádné reklamy.

Lišák Fox je první mobilní projekt studia Albisoft, které bylo oživeno po více než 15 letech nečinnosti a dříve produkovalo volně šiřitelné hry pro PC. Pamětníci si mohou vzpomenout na úspěšnou 3D střílečku Řež z roku 2004. Společným jmenovatelem všech projektů Albisoftu je Pavel Kopecký jako autor a vývojář.

Další informace na www.lisakfox.cz.

Odkaz na Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=edu.albisoft.pan_slovicko

Kontaktní osoba:
Pavel Kopecký
Telefon: 774 567 325
E-mail: team@albisoft.cz